Jdi na obsah Jdi na menu
 


-

;-)

;-)

..

:-*

...

BowWow

něco málo o něm

bw

I přes svůj nízký věk se teenager Lil Bow Wow může pochlubit celou řadou obrovských úspěchů. Prvního alba se prodalo více než 3 milióny kusů a v USA je již dvakrát platinové. Jako host se Lil Bow Wow objevil i ve skladbách Snoop Doggyho, Willa Smithe nebo Jessicy Simpson. Při přípravě alba Doggy Bag se nic neponechalo náhodě, a tak producentem alba je platinový hitmaker Jermaine Dupri. Druhým singlem z alba je skladba Get Up. Lil Bow Wow se kromě rapování věnuje vlastní oděvní značce Bow Wear, která je v nabídce největších amerických obchodních řetězců. A aby toho nebylo málo, v létě si Lil Bow Wow odbyde i svůj filmový debut "Like Mike".

životopis

12. května 2006 10:40

Pravé jméno: Shad Gregory Moss

Narozen: 9.března 1987, Columbus, Ohio

Discography:

2000 - Beware of Dog

2001 - Doggy Bag

2003 - Unleashed

2005 - Wanted

Nikdo by snad nevěřil tomu, že by se tak malý kluk, jako byl Shad Gregory Moss, mohl dostat do světa hip hopu v tolika letech, ale je tomu tak. Už jako malý kluk měl nadání a už v pěti letech ho bylo vidět. V této době používal pseudonym "Kid Gangsta". Jako první si všimnul mladého talenta hip hopový mág Snopp Dogg a to během "The Chronic Tour". Snopp Dogg se mladého chlapce ujal a dal mu nový pseudonym Lil Bow Wow. Ukázal mu novou cestu a změnil jeho dětský styl. Jako další, kdo si Bow Wow všimnul byl producent Jermaine Durpi, známý jako JD z nahrávací společnosti So So Def. JD spolupracoval i s dalšími mladými rapery jako byli například Kris Kross a Da Brat a v Bow Wow viděl podobný potenciál. Toto byl asi hlavní důvod proč se Bow Wow dostal pod ochranná křídla So So Def.

Lil Bow Wow vydává své první album!

Byla to jen otázka času, kdy se Bow odhodlá k vydání svého prvního počinu. JermaineDupri se dal do práce a spolu s Brianem Michel Coxem vytvořili podklady pro mladého umělce. První placka byla na světe v roce 2000 a nesla název "Beware of Dog". Toto album bylo nejvíc proslaveno písní "Bounce With Me" a zajisté singlem "That's My Name", kde si dal hostovačku Snopp Dogg. Další píseň, která stojí za zmínku na tomto cd je "Ghetto Girl". Toto cd mělo docela velký úspěch a tak bylo zřejmé, že Lil Bow Wow bude pokračovat ve své tvorbě. Je jisté, že hodně velký podíl na této placce udělal JD a to hlavně svými beaty, které jsou opravdu dobré.

V roce 2002 se Bow rozhodnul vydat své druhé cd. Neslo název "Doggy Bag". Největší hity na tomto cd byly určitě písně "Thant You" (hostovačka Jagged Edge) "Take YouHome" (producent byl The Neptunes, který v této době dělal jeden dobrý beat za druhým). V
tomto roce se Lil Bow Wow dostal i do Holllywodu a zahrál si hlavní roli ve filmu "Like Mike" (Jako Mike). Tento film stojí za podívání.

Stručný popis: Bow Wow vyrůstá v dětském domově. Jednoho slunečného dne přinese chůva ošoupané boty od Nike, na kterých je napsáno MJ (Michael Jordan). Nejsou to ovšem obyčejné boty, jsou kouzelné a když si je někdo nazuje a začne hrát basket, má stejnou sílu a dovednosti jako Michael Jordan. Tímto způsobem se dostane malý klučina do týmu Los Angeles Knights, kde se nakonec seznámí se svým budoucím tatínkem.

Ve stejném roce je i Lil Bow Wow přejmenován na Bow Wow. Další změnou bylo opuštění labelu So So Def a podepsání nové smlouvy u Columbia records. První cd, které vzniklo pod Columbia neslo název "Unleashed". Vyšlo v roce 2003 a je na něm vidět určitý vývoj Bow Wow. Podle mého to není tak "dětinské" cd jako ty předešlé. Mezi největší pecky na této placce patří: "My Baby", kde si dal hostovačku Jagged Edge. Nakonec z toho vyšla slušna R&B pecka. Další zajímavá píseň je Let's Get Down. Mezi další úspěchy tohoto mladého talenta patří obsazení ve filmech Family Vacation (rok 2004) a Roll Bounce (rok 2005). V této době opustil dráhu hip hopu a oddal se naplno filmové kariéře.

V Roce 2005 se opět dal dohromady s JD a společně vytvořili cd "Wanted" (2005). Podle mého je to už něco jiného a Bow Wow se dostal do jiné sféry hip hopu. Cd mělo úspěch především díky hitu "Let Me Hold You" (hostovačka Omarion z B2K) a písni "Like You" (hostovačka Ciara). Na dalších trackách se objevují hosté jako je Snoop Dogg a samožřejmě Jermaine Dupri.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

bow wow

(kristýna , 9. 1. 2013 12:09)

já ho miluji je moc pěknej je to muj idol je krásnej je to moje láska <3

muj idol

(bow wow24, 20. 7. 2009 19:43)

mam ho rad od malicka

boWWow

(andrea, 30. 7. 2008 17:33)

to je nej nejj krasnejsi kluk