Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zpevněte břicho do kalhot

Sexy plošina v krajině břišní už není jen sen! Máte malý břišní problém? Hodiny okupujete zrcadlo a z žádného úhlu se nemůžete zbavit nevzhledného hrbolu s pupkem? Máme pro vás řešení. Třikrát týdně provádějte tyhle cviky ve dnech, jež po sobě nenavazují, a do měsíce se s přehledem vejdete do předloňských džín! Toto cosmo cvičení totiž zpevní každou část vaší přerostlé pneumatiky.

Efektní trénink pro ploché břicho

Potíte se a trápíte se v tělocvičně, sedy lehy už přímo nenávidíte - kolikrát jste je opakovala, výsledky však neúměrné snaze! Do mír Cindy Crawford daleko a přitom cvičíte jako celá armáda modelek. Klid! Přinášíme vám osvědčenou techniku, díky které výsledky uvidíte již za měsíc. Cvičební režim sestavený trenérem hvězd Jorgenem de Mey, do jehož studia pravidelně chodí herečka Angelina Jolie či modelka Estella Waren. Jeho motto zní: "V jednoduchosti je klíč k úspěchu".

1a. Postavte se zády ke zdi, horní trup přitiskněte, chodidla na krok od stěny. Nechte chodidla na místa a ruce na stěně. Stáhněte břišní svaly. Pokrčte pravé koleno a zvedejte je do výše pasu, při zvedu ohýbejte ramena proti kolenu.
1b. Ihned proveďte cvik s levým kolenem. Ramena během stříhání nohou neponechávejte přitisknutá ke zdi. Celý cvik opakujte 10-15krát.
2a. Lehněte si na záda, kolena pokrčte a chodidly se zapřete o křeslo (gauč či jinou vhodnou oporu). Nohy držte tak, aby se kolena a chodidla dotýkala. Stočte ručník kolem krku a oba konce chytněte.
2b. Stáhněte břišní svaly a zvedněte nejprve ramena, pak záda obloukem ke kolenům. Příliš namáhavé? Zvedněte jen lopatky z podlahy. Vraťte se do původní pozice, jen se nepokládejte úplně. Opakujte 15-30 krát.
3a. Lehněte si na záda a držte oběma vztyčenýma rukama míč (jakýkoliv menší či střední), nohy nechte natažené, chodidla ohnutá.
3b. Zatáhněte břišní a hýžďové svaly a zvedněte lopatky několik centimetrů od podlahy. Míč zvedejte přímo ke stropu nebo směrem dopředu. Snižte záda zpět k podlaze, asi tak na 2-3 centimetry a opakujte celý cvik 15-20 krát.
4a. Sedněte si na okraj židle, kolena pokrčená, chodidla na podlaze; držte se oběma rukama po stranách židle. Stáhněte břicho, nepatrně zakloňte záda a zvedněte chodidla cca 10 cm od podlahy (kolena stále pokrčená). Takto získáte výchozí pozici pro celý cvik.
4b. Zvedněte kolena k hrudníku a vrchní část těla narovnejte dopředu. Snižte nohy do původní polohy. Opakujte 15-20 krát.
5a. Lehněte si na záda, kolena pokrčená do pravého úhlu, chodidla od sebe. Stočte ručník kolem krku a oba konce chytněte; stáhněte břišní svaly.
5b. Zvedněte ramena od podlahy (pomocí břišních svalů nikoliv ručníku!). Pomalu se snižujte zpátky a celý cvik proveďte 20 krát.
6a. Lehněte si na levý bok, levou nohu natáhněte, trochu pokrčte koleno. Pravé koleno ohněte, chodidlo na podlahu za levou nohu. Natáhněte levou ruku, loket mírně pokrčte. Pravou ruku ohněte za hlavu.
6b. Pravé rameno zvedejte k pravému koleni a znovu se položte. Cvik opakujte 20 krát a poté vyměňte strany.
7a. Lehněte si na záda, kolena pokrčte do pravého úhlu; pravou ruku položte na břicho, levou se dotýkejte vnitřní strany pravého stehna. Zvedněte ramena pár centimetrů od podlahy, natáčejte se směrem k pravému kolenu.
7b. Pomalu se pokládejte a cvik zopakujte na druhou stranu. Celý cvik na obě strany proveďte 20 krát.
8a. Sedněte si na okraj židle, kolena pokrčená, chodidla na podlaze; držte se oběma rukama po stranách židle. Stáhněte břicho, nepatrně zakloňte záda. Ruce pokrčte v loktech, překřižte přes sebe a natočte se horní části těla do strany do úhlu, ve kterém se stále cítíte pohodlně.
8b. Otočte se na druhou stranu. Tento cvik provádějte po dobu 2 minut.

komentáře 0

Jak na trénink:
Svalový zátah

Postavte se do stoje mírně rozkročného a zaklesněte ruce v bok (a). Hluboce se nadechněte a zároveň co nejvíc zatáhněte břicho tím, že zatnete všechny břišní a hýžďové svaly (b). Se zadrženým dechem vydržte pět vteřin. Potom pomalu vydechujte na deset dob a postupně uvolňujte napětí. Zatahováním stimulujete svaly k tomu, aby se zkracovaly, a tudíž vytvořily ploché břicho. Cvičte dvakrát po šesti opakováních.

1


Výkopem vpřed
Sedněte si na zem. Dlaněmi se zapřete za tělem tak, aby prsty směřovaly dopředu. Paže pokrčte v loktech a pokrčené nohy přitáhněte co nejblíž k hrudi (a). S výdechem se mírně zakloňte a zároveň pomalu natahujte nohy vpřed a držte zhruba dvacet centimetrů nad zemí (b). V této pozici vydržte pár vteřin a s nádechem se pomalu vracejte do výchozí pozice. Opakujte desetkrát.

2

Otočky pro kočky
Postavte se do stoje rozkročného s trochu širším rozpětím, než je šířka vašich ramen. Prsty u nohou směřujte dopředu a kolena nechte lehce pokrčená. Do rukou si vezměte jakoukoliv tyč (postačí vám i obyčejné koště na podlahu) a zapřete si ji o šíji (a). Zatněte břišní svaly a s výdechem pomalu otáčejte trupem střídavě doprava a doleva. Boky se snažte držet nehybné (b). Cvičte desetkrát a potom ještě celé dvakrát zopakujte.

3


Nastartujte spalování
Díky těmto trikům se vaše cvičení stane daleko efektivnějším.

Zpomalte pohyby
Každý posilovací pohyb maximálně zpomalte. Počítejte do čtyř pokaždé, když zvedáte nebo vracíte závaží nebo když přibližujete kolena k tělu a zase je vracíte. Účinek bude stejný, jako kdybyste daný cvik místo jednou provedla hned několikrát.

Před posilováním dýchejte
Než se vrhnete na posilování, přibližně minutu zhluboka dýchejte do břicha. Zvýšený příjem kyslíku prokrví i tkáně, které by jinak zůstaly zapomenuté, a posilování bude mnohem efektivnější.

Jezte béčko
Zvyšte příjem vitaminu B, který desetinásobně zvyšuje pružnost a sílu svalů. Nejenže vás po posilování nebudou tolik bolet, ale navíc zabráníte jejich natržení.

Věřte své kondici
Z psychologických výzkumů nedávno vyplynulo, že o vaší postavě i fyzické kondici rozhoduje nejen váš jídelníček a počet hodin, které strávíte v posilovně, ale velkou měrou i váš přístup. Pokud se už předem považujete za energickou a sexy, stanete se jí mnohem rychleji, než když budete zvedat činky s odporem. Už jen pouhá představa, že máte lepší kondici, vám ji může skutečně zlepšit o 15 až 30 procent!

komentáře 0 19.11.2005 08:44 - Cvičení - trvalý odkaz

Buďte štíhlejší - ještě dnes večer

Včera jste se na večeři přejedla a dnes si připadáte jako chodící zeměkoule? Večer jdete na párty nebo na rande, kde potřebujete vypadat skvěle? Ať vás ani nenapadne hladovět. Díky speciálnímu zeštíhlujícímu cvičení a dietě budete už za několik hodin
stihlejsi1. Posilujte.
Po následujících posilovacích cvicích bude vaše tělo vypadat pevnější a po zbytek dne bude rychleji spalovat kalorie.

- Výpady vpřed. Stoupněte si s nohama u sebe a s rukama v bok. Pravou nohou vykročte dopředu tak daleko, abyste měla stehno rovnoběžně s podlahou. Přisuňte dopředu i levou nohu a napřimte se. Pak vykročte vpřed levou nohou. Zopakujte třicetkrát.

- Začátečnické kliky. Lehněte si na břicho. Překřižte kotníky, pokrčte kolena a zvedněte chodidla ze země. Dlaněmi se zapřete o podlahu těsně vedle ramen. Třicetkrát zvedněte trup.

- Sklapovačky. Lehněte si na záda a ruce založte za hlavu. S pomocí břišních svalů se skrčte tak, abyste se lokty dotýkala kolen. Vraťte se do výchozí pozice. Zopakujte třicetkrát.

2. Zdravě jezte.
Vyzkoušejte následující jídelníček na jeden den. Je v něm spousta bílkovin, které vás udrží čilou a svěží, a málo uhlohydrátů, po nichž se nafukujete.

- Snídaně: Jeden krajíc tmavého chleba a omeleta z vaječného bílku, žampiónů, chřestu a nízkotučného sýra.

- Dopolední svačina: Jedna žlutá paprika, nakrájená na plátky. Sladká zelenina zažene chuť na cukr.

- Oběd: Salát z hlávkového salátu, konzervovaného tuňáka, okurky a cibule. Jídlo ochuťte olivovým olejem a vinným octem.

- Odpolední svačina: Půlka müsli tyčinky bez cukru.

- Večeře: Kousek vařeného kuřecího nebo rybího masa (velikost hrací karty) se šálkem vařené čočky.

- Zákusek: Šálek horké čokolády bez cukru.
komentáře 0 19.11.2005 08:31 - Cvičení - trvalý odkaz

Tělocvik pro tvář

Vyzkoušejte pět cosmo šklebů, které dají vašemu obličeji správné míry!

1Alenka v říši divů:
Přebytečné brady se nadobro zbavíte, když vyslovíte široké "é" a roztáhnete koutky rtů co nejvíc do stran.
2Naštvaný lev:
Vyplázněte jazyk, vytřeštěte oči, roztáhněte prsty na rukou i na nohou a bojovně zařvěte: "Ááááá!" Váš obličej se skvěle protáhne.
3Veselý klaun:
Povislé tváře zpevníte širokým úsměvem! Snažte se zvednout střed tváří až ke spánku. Vaše líčka budou brzy zase pevná.
4Náladový měsíc:
Pohrajte si s unavenými koutky. Protáhněte pusu do mírného úsměvu tak, aby tvarem připomínal rohlík. Pak ústa zase uvolněte.
5Sklapovačka:
Víčka posílíte, když palec opřete o ucho a zvednete obočí, ale vzápětí ho přidržíte ukazovákem. Pak už jen otevírejte a zavírejte oko.

komentáře 0 19.11.2005 07:53 - Cvičení - trvalý odkaz

Jak na trénink:
1. Pevné sevření
1
Položte se na záda a nohy napněte ke stropu tak, aby s vaším tělem svíraly pravý úhel. Kolena můžete nechat lehce pokrčená. Předpažte, s nádechem zatněte břišní svaly a s výdechem pomalu zvedněte ramena z podložky. Rukama se přitom snažte dotknout palců u nohou. Po celou dobu se soustřeďte na břicho a v krajní pozici vydržte deset až patnáct vteřin. Pak se uvolněte a cvik opakujte.
2. Promyšlený úder
2
Zůstaňte na zádech a lehce odlepte ramena od země. Zároveň se dotkněte prsty u rukou čela. Zhluboka se nadechněte nosem a zatněte břišní svaly. Pak s výdechem pomalu zvedněte pravou nohu zhruba třicet centimetrů nad zem. Na chvíli vydržte v pozici a pak postupně položte nohu zpátky. Opakujte střídavě pravou a levou nohou a potom se úplně uvolněte.
3. Postranní manévr
3
Lehněte si na pravý bok s napnutýma nohama a pravou paži předpažte zhruba v třicetistupňovém úhlu k ose těla. Levou ruku si zapřete o týl a loket nasměrujte ke stropu. S výdechem zvedněte levou nohu asi třicet centimetrů nad zem a zároveň zvedněte vzhůru i svůj trup. Vydržte pár sekund, vraťte se do výchozí polohy a zopakujte desetkrát. Pak stejný cvik proveďte i na opačnou stranu.

komentáře 0 17.11.2005 16:47 - Cvičení - trvalý odkaz

Sexy břicho - rychlá akce!

Zakulatila se vám po vánočním cukroví krajina břišní? Nezoufejte. Nic vám totiž nevyhladí nepříjemně přerostlý pupík tak účinně jako tyhle pohyby. Soustřeďte se při nich na správné dýchání a naordinujte si je alespoň čtyřikrát do týdne. Do měsíce budete výskat radostí nad svým novým plochým břichem. A nejen vy, ocení ho i váš drahý.

1
Jak na trénink: Nůžky
Lehněte si na záda, nohy nechte natažené na zemi a hlavu držte zvednutou nad zemí. Levou nohu zdvihněte a oběma rukama ji podle svých možností chyťte za kotník nebo za lýtko. Zároveň zvedněte pravou nohu a držte ji napnutou zhruba dvacet centimetrů nad zemí. S nádechem dvakrát rychle zakmitejte levou nohou dopředu a dozadu a s výdechem vyměňte nohy. Nepokládejte je však na zem. Napětí uvolněte až po pěti opakováních.

Křížem krážem
Z lehu na zádech zvedněte ramena. Dejte ruce za hlavu, ale neproplétejte prsty. Pokrčte pravou nohu a přibližte ji k tělu. Zároveň zvedněte nataženou levou nohu tak, aby s podložkou svírala pětačtyřicetistupňový úhel. Spolu s nádechem pak přitáhněte levý loket k pravému koleni. Chvíli vydržte a pak natáhněte pravou nohu, pokrčte levou a přetočte se pravým loktem k levému koleni. Opakujte pětkrát.

Sexy sklapovačka
Uvolněte se v lehu na zádech a pak pomalu zvedněte spojené pokrčené nohy. Zároveň s tímto pohybem položte paže za hlavu. S nádechem pak pomalu zvedejte paže z podložky a spolu s hlavou, rameny a hrudníkem se přibližujte k nohám. V krajní pozici se na chvíli zastavte a pokuste se několikrát vytáhnout ještě dál ke špičkám. Potom se stejnou rychlostí vracejte do výchozí pozice. Opakujte třikrát a pak se uvolněte.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář